Ing. Kamil Povarský, obchodný zástupca, Bratislava

Obchod pána Demčáka som navštívil počas pracovnej cesty v Michalovciach. Prekvapila ma jeho otvorenosť a úprimnosť. Priniesol som mu zopár mincí, ktoré zbieral môj otec. Ukázal mi katalógové ceny spomínaných mincí a dohodli sme sa na ich predaji. Odchádzal som nadmieru spokojný.

Mgr. Peter L., podnikateľ, stredné Slovensko

Zobchodovali sme niekoľkokrát zlaté mince a teším sa na ďalšie obchody.

Lívia Zabová, opatrovateľka, Slovensko / Rakúsko

Dostala som darom zopár šperkov a mincí. Až po stretnutí s pánom Demčákom som sa dozvedela, že sú z pravého zlata a striebra. Milo ma prekvapila ich hodnota a aj cena, ktorá mi bola vyplatená.

Rada ho znova navštívim.

Jarmila Suchá, vedúca výroby, Prešov

Nemusela som nikam chodiť. Mladý pán prišiel priamo ku mne domov. Ukázala som mu porcelán a keramiku, ktorú som chcela predať. Dohodli sme sa na cene. Všetko si zabalil, peniažky vyplatil a odviezol. Nemala som s tým žiadne ďalšie starosti.

Ivan Kaselovič, elektrotechnik, Nemecko

Vždy keď mám niečo nové zo starožitností, tak sa zastavím vo Svete Výkupu. Zatiaľ sme sa vždy dohodli k obojstrannej spokojnosti. Verím, že to tak bude aj v budúcnosti.

Mgr. Anna Pataky, učiteľka, Banská Štiavnica

Pána Demčáka som oslovila mailom, v ktorom som opísala, že by mi veľmi pomohlo, keby vedel spraviť obhliadku starožitností aj na diaľku, ako majú uvedené na webovej stránke. Konkrétne v mojom prípade išlo o ocenenie a výkup starožitností z bytu po rodičoch na Orave. Opísala som mu, čo sa v byte nachádza a priložila pár fotografií. Hneď na druhý deň sa mi ozval osobne p. Demčák telefonicky. Vo veľmi príjemnom rozhovore mi vysvetlil, akým spôsobom ich firma realizuje takéto výkupy. Dohodli sme sa na termíne, čase a spôsobe výkupu. Musím podotknúť, že mi maximálne vyšli v ústrety. Pricestovali, aj keď išlo o veľkú vzdialenosť. Po úvodnej krátkej obhliadke starožitností sme sa dohodli na sume, ktorá mi hneď bola v hotovosti vyplatená. Následne si všetko sami zabalili a odniesli. Dokonca sa nám podarilo zrealizovať aj výkup, o ktorom sme pôvodne vôbec neuvažovali. Preto ak niekto rozmýšľa, či osloviť pána Demčáka a jeho spolupracovníkov, rada by som vás povzbudila. Smelo do toho! Stretnete sa s ľudským, ústretovým, no zároveň profesionálnym prístupom, usmievavými, optimisticky naladenými ľuďmi, na ktorých vidno, že ich práca je pre nich napriek náročnosti zároveň aj záľubou.

Ing. Peter Katančík, špecialista technológie vstrekovacích lisov, KOSTAL CR, spol. s r. o.

Väčšina z nás pozná slovo asociácia. Pri zberateľstve ma ako prvá osoba napadne práve Števo. Poznáme sa už zopár rokov a dovolím si tvrdiť, že takýchto ľudí v živote nestretnete veľa. Števo je človek, ktorý vie čo chce a čo je dôležitejšie nebojí sa plniť si svoje sny. Moje skúsenosti so zberateľstvom boli v podstate nulové až do chvíle kým som neobjavil zabudnuté známky môjho dedka v skrini. Ako neznalec som sa spojil so Števom, ten mi venoval patričný kus času kedy mi vysvetlil o aké známky ide, akú predstavujú tržnú hodnotu a ďalšie možnosti ako by s touto zbierkou bolo možné zaobchádzať. Uzatvorili sme transparentný obchod kedy som ja dostal finančný obnos a Števo investoval do svojej vášne. Po tejto praktickej skúsenosti Vám Števa môžem len odporúčať. Jedným slovom považujem ho za profesionála na svojom mieste.

Terezia Kimlová, Všeobecná Zdravotní Poišťovňa ČR, Praha

S Ing. Demčákem byla super spolupráce, peníze na účet poslal předem a ihned po dohodě a zaslal na email i doklad o úhradě, medaile jsem mu ihned odeslala jako ceninu. Nadále se těším na další případnou spolupráci.

Mgr. art. Maroš Schmidt, vedúci Slovenského múzea dizajnu, kurátor a kustód zbierok. Priemyselný dizajnér so špecializáciou na automobilový dizajn a dejiny dizajnu na našom území.

Pána Demčáka nepoznám osobne, iba cez maily a telefón. Keď som mu volal prvý krát, bol som pripravený na tradičnú aroganciu zberateľov, ktorí všetko vedia a nemajú radi konkurenciu. Bol som prekvapený, že som sa stretol s normálnym, racionálnym a po chvíli s veľmi ľudským prístupom. Som zvyknutý na priekupníkov, ktorí si nechajú pre 2 EURá vŕtať koleno, no s ním sa dalo rozprávať bez pocitu menejcennosti, ale zároveň som nemal pocit, že ho otravujem ani on mňa. Viem, že som si po telefonáte povedal: Aký milý človek. Bodaj by takých bolo viac. Potom sme si už len písali a páčilo sa mi, že sa zaujíma o Futurit, ba čo viac, stal sa Futurit agentom. Do múzea nám nosia dary obyčajní ľudia, takí ktorí nezbierajú nič, skôr im veci zavadzajú, alebo takí, ktorých predkovia boli dizajnéri, či teoretici dizajnu a oni cítia, že tak splácajú rodičom dlh. U Pána Demčáka ma prekvapilo nadšenie pomáhať. Legitimácia MDV, ktorú mi daroval, je vo veľmi dobrom stave, a to je neuveriteľné, lebo aj ja by som mal čo robiť aby som sa s takým kúskom rozlúčil. Klobúk dole. A keď mi zohnal odznaky Futurit za super cenu, čím mi ušetril 35 EUR, tak to som už naozaj chápal tak, že je to zberateľ s veľkým Z, akých sa dnes moc nevidí. Som maximálne spokojný s našou spoluprácou a budem rád, keď bude mať cestu do Bratislavy a navštívi naše depozitáre.

www.scd.sk/muzeum

www.facebook.com/futuritbratislava

Mgr. Ján Bocan, predseda European Collectors Association, Snina

Števo je človek, ktorého záujem o zberateľstvo je zároveň hnacou silou k vedomostiam, ktoré získava a ďalej odovzdáva. Je to mladý inteligentný zberateľ na ceste za úspechom. Vnímam ho ako veselého a otvoreného človeka, ochotného poradiť a pomôcť. Zvlášť oceňujem jeho ambície venované tomuto projektu, ktorého hlavnou úlohou je korektné poradenstvo v oblasti zberateľstva. Verím, že jeho úsilie v tomto prípade nebude márne a svojim počínaním si získa patričnú popularitu a uznanie medzi zberateľskou obcou. Držím palce...

Mgr. Anna Grošková, historička, Ľubiša

Pán Demčák mi pomohol pri skompletizovaní niekoľkých zbierok mincí pre môjho ocina. Mala som česť spoznať ho nie len ako odborníka na zberateľstvo, ale tiež ako mladého, vždy usmiateho človeka, ktorý žije svojou prácou. Jeho vášeň pre zberateľstvo je priam nákazlivá a prajete si trošku z nej odkrojiť. Osobne som absolvovala pár burzí zberateľov s pánom Demčákom, môžem preto objektívne povedať, že je ochotný venovať svoj čas a pracovať čo najlepšie s cieľom pomôcť a naplniť požiadavky každého klienta. Či už ho oslovíte s jednou mincou, alebo kufrom plným histórie. Ku každému pristupuje osobitne, no rovnako odborne a ľudsky. Pri každom stretnutí zanechá aj kus seba.